شما در اینجا هستید: خانه » آخرین تکنولوژی ها » بلاکچین » بلاکچین-هزینه دو برابر

بلاکچین-هزینه دو برابر

بلاکچین

در مقاله بلاکچین-هزینه دو برابر به بررسی هزینه ها در سیستم بلاکچین خواهیم پرداخت و تفاوت آن را با سیستم های دیگر تشریح خواهیم نمود.

موقعیتی که تصویر زیر نشان می دهد را در نظر بگیرید:

بلاکچین-هزینه دو برابر

همانطور که به طور واضح در اینجا دیده می شود ، باب در ازای یک کتاب یک اسکناس ۱۰ دلاری به لیزا پیشنهاد می دهد. هنگامی که لیزا این اسکناس فیزیکی ۱۰ دلاری را دریافت کرد ، دیگر راهی وجود ندارد که باب از این پول برای برخی دیگر از معاملات استفاده مجدد کند ، زیرا ارز فیزیکی اکنون در اختیار لیزا است.

حال شرایطی را در نظر بگیرید که پول به صورت دیجیتال پرداخت می شود. این حالت در تصویر زیر نشان داده شده است:

بلاکچین-هزینه دو برابر

از آنجا که شکل مبادله پول در قالب دیجیتالی است، در اصل یک فایل فیزیکی باینری است که در مکانی در دستگاه باب ذخیره شده است. پس از اینکه باب این پرونده (پول دیجیتال) را به لیزا داد، وی همچنین می تواند یک نسخه از آن را به آلیس هم بدهد.

هر دو اکنون فکر می کنند که آنها ، البته بدون داشتن وسیله ای برای تأیید اعتبار سکه دیجیتال، پول دریافت کرده اند و بنابراین کالاهای مربوطه خود را به باب تحویل می دهند.

به این حالت تبادل پول دیجیتال هزینه دو برابر گفته می شود که فرستنده همان پول را در بیش از یک مکان برای به دست آوردن خدمات یا کالاها از فروشندگان متعدد خرج می کند.

برای حل این مشکل از هزینه دو برابر، شخص ممکن است از یک مرکز متمرکز برای نظارت بر همه معاملات استفاده کند. این حالت در تصویر زیر نشان داده شده است:

بلاکچین-هزینه دو برابر

مرکز متمرکز که به طور عام همان بانک شماست، یک دفترچه حساب را نگه داری می کند که تمام معاملات را ثبت می کند. حال ، باب مجبور است پول دیجیتالی خود را به بانکی ارسال کند که می تواند یک ورودی در دفترچه اعتباری حساب کاربری باب ایجاد کند.

پس از اطمینان از اینکه باب از اعتبار کافی برای پرداخت پول دیجیتالی که می خواهد بفرستد برخوردار است، این پول به حساب لیزا فرستاده می شود و در دفترچه حساب او ثبت می گردد.

اکنون تضمین شده است که باب نمی تواند پول را دو (یا چند ) بار خرج کند. اگر هر تراکنش دیجیتالی از طریق یک مرجع متمرکز مانند این مورد مسیریابی شود ، مشکل هزینه های دو برابر حل می شود.

این کار همچنین مزیت دیگری برای اعتبارسنجی صحت هر سکه (پول دیجیتال) دریافتی در معامله ارائه می دهد. بنابراین پول جعلی (پول کپی مانند موردی که در پرداخت باب به آلیس با استفاده از یک نسخه دیدیم) به راحتی شناسایی و از گردش آن در شبکه جلوگیری می شود.

معرفی مرکز متمرکز گرچه مشکل دو برابر کردن را حل می کند ، اما مسئله مهم دیگری را مطرح می کند – هزینه ایجاد و حفظ خود مرکز متمرکز.

اما از آنجا که بانک ها برای انجام عملیات خود به پول احتیاج دارند، آنها شروع به برداشت کمیسیون در هر تراکنش ارزی می کنند که برای مشتریان خود انجام می دهند. این کمیسیون ممکن است بعضی اوقات بسیار گران شود، به خصوص در انتقال پول به خارج از کشور که در آن ممکن است چندین نماینده (بانک) در کل معامله شرکت کنند.

تمام موارد فوق با معرفی ارز دیجیتالی به نام بیت کوین حل می شود. در مقاله بعدی به شما شرح مختصری درباره چیستی بیت کوین، قبل از پرداختن به طراحی و معماری آن، خواهیم داد (رفرنس).

در مقاله بلاکچین-هزینه دو برابر به بررسی مشکل هزینه دو برابر در تبادلات ارز دیجیتال پرداخیتم و راهکارهای کلی حل این مشکل را ارائه نمودیم. در مقاله بعدی به شرح تاریخچه مختصری از بیت کوین خواهیم پرداخت.

اشتراک گذاری
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.