مقدمه:

این متن مقدمه ای، غیر فنی، یک دیدگاه بازتابی از آنچه که اقتصاد به درک ما از کارآفرینی و اقتصاد کارآفرینی اضافه می کند ارائه می دهد. این برنامه در درجه اول برای نشان دادن چند سوال تحقیقی جالب و مجموعه ای از روش ها برای پاسخ به آنها برای دانش پژوهان جوان کارآفرینی طراحی شده است.

اولا من انواع سوالاتی را که می توان با استفاده از اقتصاد مطرح کرد و پاسخ داد، نشان خواهم داد. سپس لیستی انتخابی از مدل های “استاندارد” نظری و تجربی که قاعده فکری اقتصاد کارآفرینی را تشکیل می دهند، ارائه خواهم کرد.

پس از آن، در مورد برخی از مشارکت های نظری به خوبی بنیان نهاده شده و یافته های تجربی که توسط این رویکرد تولید شده است بحث خواهم کرد و نظراتی ارائه خواهم داد.

من با بحث درباره جنبه های “آنچه که ما نمی دانیم” و آنچه بایستی بدانیم به نتیجه گیری خواهم پرداخت. این بخش از متن، چندین ایده آینده دار را در تحقیقات نشان می دهد که پایه های کارآفرینی را تشکیل می دهند و تکمیل کننده آن در متن اصلی است.

اقتصاد کارآفرینی یک مقیاس مقدماتی و غیر فنی است که اقتصاد به درک ما از کارآفرینی افزوده است. نویسنده مواردی را که می تواند با استفاده از تجزیه و تحلیل اقتصادی حل و فصل شوند و مدل های نظری و تجربی را که پایه های فکری اقتصاد کارآفرینی را تشکیل می دهند، ارائه می دهد. همچنین بررسی های به دست آمده از نظریه ها و یافته های تجربی سازگار با این مدل ها را بررسی می کند.

اقتصاد کارآفرینی جزئیات رویکردهای نظری و تجربی برجسته ای را که برای کارآفرینی اعمال شده است، فراهم می کند. این جزئیات عمدا به صورت غیر فنی به منظور ایجاد مقاله تهیه شده است تا بتوانیم تا آنجا که ممکن است طیف وسیع تری از مخاطبان که برخی از آنها ممکن است نسبت به برخی مسائل فنی آگاهی زیادی نداشته باشند را پوشش دهیم.

مراجع مقاله به تکنیک های فنی دقیق تر مسائل مربوط می شود که خوانندگان علاقه مند می توانند در صورت تمایل دنبال کنند.

لینک به اصل مقاله

بیشتر بخوانید:  تجارت الکترونیکی - مدل های کسب و کار

سیامک قربانی پور

سیامک قربانی پور هستم؛ مدیر عامل شرکت "آبتین ارتباط ایرانیان"؛ دانش آموخته کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات. موضوع فعالیت شرکت ما به شماره ثبت 1050، برنامه نویسی، طراحی وبسایت و شبکه های کامپیوتری هست. از سال 94 تا 96 به مدت دو سال مشاور مرکز رشد و کسب و کار پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری بودم اما الان کسب و کار خودم رو در زمینه برنامه نویسی و طراحی وبسایت دارم. همچنین در زمینه مسائل کسب و کاری به علاقه مندان مشاوره هایی رو ارائه می دهم و مطالبی رو در این زمینه خصوصا در مورد کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این وبسایت منتشر می کنم.

0 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.